Detské centrum

Svetluška nie sú iba jasličky, ale tiež detské centrum, ktoré zastrešuje aktivity pre mladé rodiny, mamičky a detičky.
Organizujeme kurzy, krúžky,prednášky, či narodeniné oslavy.

V ponuke našich aktivít nájdete:

 1. Kurz Angličtiny pre najmenších 
  Predškolský a mladší školský vek sú jedinečné obdobia, kedy si dieťa dokáže osvojiť cudziu reč prirodzene, podobne ako materinskú reč. Na základe najnovších výskumov je dieťa v tomto veku priam "naprogramované" učiť sa reč. Podľa odborníkov majú deti nesmierne hlbokú schopnosť pamätať si. Vnímajú melódiu, zvuk, a keď sa im páči, zapamätajú si ho. Nerozlišujú, či je to materinský alebo iný jazyk. Výučba angličtiny je vhodná už aj pre tých úplne najmenších, nie je učením, ale zábavou.
   
 2. Kurz 1.pomoci zameraný na deti
  Základné postupy správneho poskytovania prvej pomoci pri život ohrozujúcich stavoch u detí – špeciálny kurz vytvorený odborníkmi v oblasti detskej urgentnej medicíny (6 vyučovacích hodín). Cieľom kurzu prvá pomoc je osvojiť si základné postupy správneho poskytovania prvej pomoci laikmi pri život ohrozujúcich stavoch zameraných na deti.
   
 3. Kurz masáže detí a dojčiat
  Masáž je jedinečnou príležitosťou ako prehĺbiť vzájomný citový vzťah, stimulovať nervovú,obehovú sústavu, tráviaci, imunitný a hormonálny systém. Starostlivý dotyk vykonávaný s láskou má priaznivý vplyv na zdravý vývin vášho dieťatka. Vďaka masáži sa naučíte lepšie rozpoznať nálady vášho dieťatka, prekonávať bolesť, uvoľniť koliku a pomôže zrelaxovať unavenému telíčku.
   
 4. Šikovné mamičky
  Krúžok pre všetky žienky, ktoré chcú zrelaxovať v príjemnej spoločnosti. Pod vedením skúsenej lektorky sa aj tie menej zdatné žienky cítia ako umelkyne :) Stretnutia sa konajú každý štvrtok o 17:00.
   
 5. Stretnutia v našej herničke
  Pravidelné stretnutia mamičiek a detičiek vo veku do 3 rokov. Cieľom kurzu je socializácia dieťatka. Mamičky sa navzájom podporia, poradia si, poklebetia a detičky sa zatiaľ pohrajú. K dispozícií je mikrovlnka, ohrievač príkrmov a fliaš. Možnosť uvariť si kávičku, či čajík.
   
 6. Joga s deťmi
  Pre detičky je cvičenie jogy príjemnou hrou aj rozptýlením. Hodina jogy pozostáva z jednoduchých dychových cvičení, relaxácie. Kombináciou dychových cvičení s cieleným pohybom sa deti postupne zdokonaľujú v rôznych oblastiach, ako napríklad v jemnej motorike, upevňujú si očné svaly, uvedomujú si a preciťujú svoje telo, nadobúdajú schopnosť udržať si rovnováhu, schopnosť sústrediť sa.
  Joga s deťmi je hravá joga s prvkami jogových a dychových cvičení. Jogové cvičenia sú výborné ako prevencia pre správne držanie tela a zdravý rast dieťaťa. Spolu so svojimi deťmi Vás naučíme ako relaxovať, uvoľniť napätie a stres.
   
 7. Montessori aktivitky
  Stretnutia mamičiek a detičiek vo veku od 18 mesiacov do 3 rokov. Detičky v pripravenom prostredí spoznávajú  jednotlivé pomôcky a v súlade s ich senzitívnymi obdobiami s nimi pracujú.
   
 8. Tvorivé dielňičky
  Krúžok pre mamičky s detičkami od 1 roka, ktoré chcú spoločne stráviř hravé tvorenie. Nenáročné lepenie, strihanie, kreslenie,či malovanie detičky zabaví a  mamičky si domov odnesú krásne prvé diela svojich ratolestí.
   
 9. Podporné stretnutia tehuliek s dulou
  Cyklus stretnutí tehuliek, ktorého cieľom je objasniť mnohé otázky súvisiace s pôrodom, šestonedelím a príchodom bábätka. Kurz vedie certifikovaná dula.
   
 10. Kurz dojčenia
  Podporná skupina dojčenia. Kurz vedie certifikovaná laktačná poradkyňa (Mamila, o. z.) a je vhodný pre tehotné ako príprava na dojčenie, pre matky s deťmi ako podporná skupina, aj pre ženy, ktoré len bábätko plánujú, rovnako pre prvorodičky, druho- a viacrodičky.
   
 11. Kurz nosenia
 12. Cvičenie na fitloptách pre deti
 13. Prednášky + tématické workshopy
 14. Kurz znakovania deti (Baby signs)

V prípade záujmu o jednotlivé kurzy vypľnte a zašlite prihlášku.Všetky aktivity sú otvárané priebežne, podľa záujmu a počtu nahlásených osôb. Minimum sú 4 osoby/rodiny.

Ak v ponuke nenájdete krúžok, ktorý Vás zaujíma, napíšte nám svoje nápady a my ich skúsime zrealizovať.

Na objednávku pripravujeme detské oslavy/ animačné aktivity:

 • narodeninové
 • príležitostné akcie (MDD, Mikuláš, Športový deň meste LH, Šikovný trh)
 

Prihláška do kurzu

Kurz:
Meno a priezvisko účastníka kurzu:
Meno a priezvisko dieťaťa:
Dátum narodenia účastníka kurzu:
Adresa, PSČ:
Telefón:
Email:
Vyrátajte*:
 

 
Júl 2018
PoUtStŠtPiSoNe
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31