Naša ponuka

V ponuke našich aktivít nájdete:
 
 1. Kurz Angličtiny pre najmenších 
  Predškolský a mladší školský vek sú jedinečné obdobia, kedy si dieťa dokáže osvojiť cudziu reč prirodzene, podobne ako materinskú reč. Na základe najnovších výskumov je dieťa v tomto veku priam "naprogramované" učiť sa reč. Podľa odborníkov majú deti nesmierne hlbokú schopnosť pamätať si. Vnímajú melódiu, zvuk, a keď sa im páči, zapamätajú si ho. Nerozlišujú, či je to materinský alebo iný jazyk. Výučba angličtiny je vhodná už aj pre tých úplne najmenších, nie je učením, ale zábavou.
   
 2. Kurz 1.pomoci zameraný na deti
  Základné postupy správneho poskytovania prvej pomoci pri život ohrozujúcich stavoch u detí – špeciálny kurz vytvorený odborníkmi v oblasti detskej urgentnej medicíny (6 vyučovacích hodín). Cieľom kurzu prvá pomoc je osvojiť si základné postupy správneho poskytovania prvej pomoci laikmi pri život ohrozujúcich stavoch zameraných na deti.
   
 3. Lezúnik
  Krúžok určený pre najmenších drobčekov (od 6 mesiacov). Počas chladnejších dní je fajn spojiť vychádzku s návštevou našej herničky. Priestor je prispôsobený potrebám, pokojné a podnetné prostredie - lehátka, hrazdičky, hračky. Zatiaľ čo deti skúmajú, mamičky si môžu dať čajík a poklebetiť.
   
 4. Šikovné mamičky
  Krúžok pre všetky žienky, ktoré chcú zrelaxovať v príjemnej spoločnosti. Pod vedením skúsenej lektorky sa aj tie menej zdatné žienky cítia ako umelkyne :) Stretnutia sa konajú každý štvrtok o 17:00.
   
 5. Stretnutia v našej herničke
  Pravidelné stretnutia mamičiek a detičiek do 3 rokov veku. Cieľom kurzu je socializácia dieťatka. Mamičky sa navzájom podporia, poradia si, poklebetia a detičky sa zatiaľ pohrajú. K dispozícií je mikrovlnka, ohrievač príkrmov a fliaš. Možnosť uvariť si kávičku, či čajík.
   
 6. Joga s deťmi
  Pre detičky je cvičenie jogy príjemnou hrou aj rozptýlením. Hodina jogy pozostáva z jednoduchých dychových cvičení, relaxácie. Kombináciou dychových cvičení s cieleným pohybom sa deti postupne zdokonaľujú v rôznych oblastiach, ako napríklad v jemnej motorike, upevňujú si očné svaly, uvedomujú si a preciťujú svoje telo, nadobúdajú schopnosť udržať si rovnováhu, schopnosť sústrediť sa.
  Joga s deťmi je hravá joga s prvkami jogových a dychových cvičení. Jogové cvičenia sú výborné ako prevencia pre správne držanie tela a zdravý rast dieťaťa. Spolu so svojimi deťmi Vás naučíme ako relaxovať, uvoľniť napätie a stres.
   
 7. Montessori aktivitky
  Stretnutia mamičiek a detičiek vo veku od 18 mesiacov do 3 rokov. Detičky v pripravenom prostredí spoznávajú  jednotlivé pomôcky a v súlade s ich senzitívnymi obdobiami s nimi pracujú.
   
 8. Tvorivé dielňičky
  Krúžok pre mamičky s detičkami vhodný približne od 18 mesiacov (vek  nie je podmienkov), ktoré chcú spoločne stráviť chvíle hravým tvorením. Nenáročné lepenie, strihanie, kreslenie, či malovanie detičky zabaví a  mamičky si domov odnesú krásne prvé diela svojich ratolestí. Nádherne stravený čas.
   
 9. Rozprávkové čítanie s hranými prvkami
  Túto aktivitu sme pre Vás pripravili spolu s Mestskou knižnicou v Liptovskom Hrádku. Každý týždeň sa spoločne vyberieme do krajiny rozprávok, spoznáme nových hrdinov, zažijeme dobrodružstvá. Okrem toho sú k dispozícii k nahliadnutiu rôzne detské knižky, ktoré je možné v knižnici zapožičať. Príďte sa navnadiť a spolu s nami vrátiť deťom do rúk knihy.
   
 10. Hravé fyzio cvičenie
  Pohybový krúžok zameraný na zdravý vývoj dieťatka. Hravým cvičením si vysvetlíme ako napr. na rovný chrbát a ploché nôžky. Krúžok vedie skúsená fyzioterapeutka.
   
 11. Tanculienka
  Krúžok pre všetky neposedné deti. Zameraný na rozvoj hudobno-dramatických daností. Pod vedením pedagogičky deti spoznávajú hudobné nástroje, tanečnú aktivitu a  objavujú divadelné začiatky.
   
 12. Kurz dojčenia
  Podporná skupina dojčenia. Kurz vedie certifikovaná laktačná poradkyňa (Mamila, o. z.) a je vhodný pre tehotné ako príprava na dojčenie, pre matky s deťmi ako podporná skupina, aj pre ženy, ktoré len bábätko plánujú, rovnako pre prvorodičky, druho- a viacrodičky.
   
 13. Kurz nosenia
   
 14. Kurz znakovania deti (Baby signs)

V prípade záujmu o jednotlivé kurzy vypľnte a zašlite prihlášku.Všetky aktivity sú otvárané priebežne, podľa záujmu a počtu nahlásených osôb. Minimum sú 4 osoby/rodiny.
 
Okrem uvedených aktivít organizujeme rôzne zaujímavé Prednášky + tématické workshopy

Na objednávku pripravujeme detské oslavy/ animačné aktivity:

 • narodeninové
 • príležitostné akcie (MDD, Mikuláš, Športový deň meste LH, Šikovný trh)

MOŽNOSŤ PRENAJAŤ SI PRIESTOR HERNIČKY!
 

Prihláška do kurzu

Kurz:
Meno a priezvisko účastníka kurzu:
Meno a priezvisko dieťaťa:
Dátum narodenia účastníka kurzu:
Adresa, PSČ:
Telefón:
Email:
Vyrátajte*: