Naše aktivity

V ponuke našich aktivít nájdete:
 
 1. Kurz Angličtiny pre najmenších 
  Predškolský a mladší školský vek sú jedinečné obdobia, kedy si dieťa dokáže osvojiť cudziu reč prirodzene, podobne ako materinskú reč. Na základe najnovších výskumov je dieťa v tomto veku priam "naprogramované" učiť sa reč. Podľa odborníkov majú deti nesmierne hlbokú schopnosť pamätať si. Vnímajú melódiu, zvuk, a keď sa im páči, zapamätajú si ho. Nerozlišujú, či je to materinský alebo iný jazyk. Výučba angličtiny je vhodná už aj pre tých úplne najmenších, nie je učením, ale zábavou.
   
 2. Kurz 1.pomoci zameraný na deti
  Základné postupy správneho poskytovania prvej pomoci pri život ohrozujúcich stavoch u detí – špeciálny kurz vytvorený odborníkmi v oblasti detskej urgentnej medicíny (6 vyučovacích hodín). Cieľom kurzu prvá pomoc je osvojiť si základné postupy správneho poskytovania prvej pomoci laikmi pri život ohrozujúcich stavoch zameraných na deti.
   
 3. Lezúnik
  Krúžok určený pre najmenších drobčekov (od 6 mesiacov). Počas chladnejších dní je fajn spojiť vychádzku s návštevou našej herničky. Priestor je prispôsobený potrebám, pokojné a podnetné prostredie - lehátka, hrazdičky, hračky. Zatiaľ čo deti skúmajú, mamičky si môžu dať čajík a poklebetiť.
   
 4. Šikovné mamičky
  Krúžok pre všetky žienky, ktoré chcú zrelaxovať v príjemnej spoločnosti. Pod vedením skúsenej lektorky sa aj tie menej zdatné žienky cítia ako umelkyne :) Stretnutia sa konajú každý štvrtok o 17:00.
   
 5. Stretnutia v našej herničke/HROVÉ STRETNUTIA
  Pravidelné stretnutia mamičiek a detičiek od 1 do 4 rokov veku. Cieľom kurzu je socializácia dieťatka. Mamičky sa navzájom podporia, poradia si, poklebetia a detičky sa zatiaľ pohrajú.
   
 6. Joga s deťmi
  Pre detičky je cvičenie jogy príjemnou hrou aj rozptýlením. Hodina jogy pozostáva z jednoduchých dychových cvičení, relaxácie. Kombináciou dychových cvičení s cieleným pohybom sa deti postupne zdokonaľujú v rôznych oblastiach, ako napríklad v jemnej motorike, upevňujú si očné svaly, uvedomujú si a preciťujú svoje telo, nadobúdajú schopnosť udržať si rovnováhu, schopnosť sústrediť sa.
  Joga s deťmi je hravá joga s prvkami jogových a dychových cvičení. Jogové cvičenia sú výborné ako prevencia pre správne držanie tela a zdravý rast dieťaťa. Spolu so svojimi deťmi Vás naučíme ako relaxovať, uvoľniť napätie a stres.
   
 7. Montessori aktivitky
  Stretnutia mamičiek a detičiek vo veku od 18 mesiacov do 3 rokov. Detičky v pripravenom prostredí spoznávajú  jednotlivé pomôcky a v súlade s ich senzitívnymi obdobiami s nimi pracujú.
   
 8. Tvorivé dielňičky
  Krúžok pre mamičky s detičkami vhodný približne od 18 mesiacov (vek  nie je podmienkov), ktoré chcú spoločne stráviť chvíle hravým tvorením. Nenáročné lepenie, strihanie, kreslenie, či malovanie detičky zabaví a  mamičky si domov odnesú krásne prvé diela svojich ratolestí. Nádherne stravený čas.
   
 9. Rozprávkové čítanie s hranými prvkami
  Túto aktivitu sme pre Vás pripravili spolu s Mestskou knižnicou v Liptovskom Hrádku. Každý týždeň sa spoločne vyberieme do krajiny rozprávok, spoznáme nových hrdinov, zažijeme dobrodružstvá. Okrem toho sú k dispozícii k nahliadnutiu rôzne detské knižky, ktoré je možné v knižnici zapožičať. Príďte sa navnadiť a spolu s nami vrátiť deťom do rúk knihy.
   
 10. Hravé fyzio cvičenie
  Pohybový krúžok zameraný na zdravý vývoj dieťatka. Hravým cvičením si vysvetlíme ako napr. na rovný chrbát a ploché nôžky. Krúžok vedie skúsená fyzioterapeutka.
   
 11. Tanculienka
  Krúžok pre všetky neposedné deti od 3 rokov. Zameraný na rozvoj hudobno-dramatických daností. Pod vedením lektorky deti spoznávajú hudobné nástroje, tanečnú aktivitu a  objavujú divadelné začiatky.
   
 12. Krúžok spoločenských hier
  Stolové hry sú výbornou pomôckou vďaka ktorej učíme deti sociálnej interakcii. Majú význam pre rozvoj kreativity, pomáhajú rozširovať slovnú zásovu, Zároveň zábavným spôosobom učia deti dodržiavať pravidlá, vyrovnávať sa s prehrou, myslieť kreatívne. Rozvíjajú sústredenosť, trpezlivosť. sebaovládanie a okrem zábavy ponúkajú  vzdelávacie prvky.
   
 13. Baby GYM
  Krúžok založený na aktivitách a hre zameraných na rozvoj hrubej motoriky, komunikácie, jemnej motoriky, kognitívnych proceov, socializácie, emocionálnych vzťahov. Na tomto krúžku sa naša malá hernička premení na telocvičňu a detičky si prídu na svoje. Vhodné pre deto od 1 roka.

V prípade záujmu o jednotlivé kurzy vypľnte online prihlášku dostupnú tuVšetky aktivity sú otvárané priebežne, podľa záujmu a počtu nahlásených osôb. Minimum je 5osob osoby/rodiny.
 
Platnosť permanentky je 3 mesiace

Okrem uvedených aktivít organizujeme rôzne zaujímavé Prednášky + tématické workshopy

Na objednávku pripravujeme detské oslavy/ animačné aktivity:

 • narodeninové
 • príležitostné akcie (MDD, Mikuláš, Športový deň meste LH, Šikovný trh)

MOŽNOSŤ PRENAJAŤ SI PRIESTOR HERNIČKY!
 
 

Prihláška do kurzu

Kurz:
Meno a priezvisko účastníka kurzu:
Meno a priezvisko dieťaťa:
Dátum narodenia účastníka kurzu:
Adresa, PSČ:
Telefón:
Email:
Vyrátajte*: