Reakcie rodičov

Príspevky

Ďakujem veľmi pekne všetkým pani učiteľkam z jasliciek Svetluska za starostlivosť, ktorú venovali a za všetku lásku co dávali nasmu Misiakovi. Miško k vám od prvého dňa chodil s radosťou, našiel si prvých kamošov a bez problémov sa zaclenil do kolektívu. Veľkú úlohu určite zohrali aj mile zlaté zienky pani učiteľky, ktore sa detickam venuju na 100% a zahŕňajú ich laskou, majú skvelý pristup k deťom!! Ťažko sa nám lučilo posledný den bude spomínať len a len v dobrom. Avy milí rodicia ak váhate ci dať dieťatko do Svetlusky za mňa určite ANO! Prajem svetluske veľa veľa úspechov a spokojných deturencov. ĎAKUJEME
Zuzana (01.09.2020 21:02)
Náš syn Lukáško má veľmi rád spoločnosť a videli sme, že hry s inými deťmi mu chýbajú. Preto sme sa rozhodli vyskúšať detský kolektív v jasličkách. Samozrejme, že na začiatku boli obavy, hlavne z mojej strany, či robíme správne, že Lukina "odkladáme". Ale už prvé chvíle v kolektíve Svetlušky ma presvedčili o tom, že lepšie sme spraviť nemohli. Keďže prvé hodiny a dni počas adaptácie sme tam boli spolu, tak som sa osobne uistila, že moje zlato bude v tých najlepších rukách. Chodieval tam 2 až 3 dni na doobedia. Ani jeden deň nebol plač alebo nespokojnosť. Vždy úsmev. Dokazovali to aj fotky z akcií. V auguste už začal v jasličkách aj spávať. Aj to prebehlo bez komplikácií. Každý deň ma prekvapil niečím novým, čo sa tam naučil. A najviac oceňujeme jasličky Svetluška hlavne teraz, pri nástupe do škôlky. Pre Lukáška to bolo len o zmene kamarátov a učiteliek. Nie o zmene režimu. Oproti iným detičkám sa vedel hneď zaradiť (ranné lúčenie bez slzičiek), pekne papať, spať, podeliť sa o hračku s inými deťmi. Takže všetci rodičia, ktorí zvažujú či jasličky áno alebo nie - Svetluška rozhodne ÁNO. Veliké ďakujem Vám patrí za Vašu skvelú prácu!
Jana (01.10.2019 12:22)
Náš Tomáško mal 1 rok a rozhodli sme sa, že to skúsime s jasličkami. Asi štandardne sme sa často stretali s reakciami ľudí, čo boli z toho v šoku, že sme malého "odložili". Neprišli sme ale ani o jeho prvé kroky a ani o prvé slová. Práve naopak, všetko sme si užili a užívame si aj naďalej. Vďaka príjemnému kolektívu sme zistili, ako sa naše dieťa teší medzi detičky, ako rado kreslí a maľuje, tancuje a spieva, vďaka pani učiteľkám sme zistili, čo všetko Tomáško dokáže a to už v útlom veku. Jasličky nám pomohli aj v dennom režime, ktoré každé dieťa potrebuje ako soľ :-), ukázali nám ako ľahko sa dá odrazu zaspať aj bez cumľa a ani sme sa nenazdali a prišiel nástup do škôlky, ktorú sme zvládli oveľa lepšie vďaka tomu, že sme len vymenili niekoľko kamarátov ale plno aktivít zostáva. Radosť v očiach, s ktorou náš Tomáško rozprával o jasličkách, radosť v očiach s ktorou pred rodinou recitoval riekanky, ktoré sa tam naučil hovorila za všetko. Napriek občasným raňajším slzičkám pri príchode, sme ho poobede, keď sme po neho prišli, museli naháňať a uplácať cukríkmi, aby šiel domov :-) Jasličky nám pomohli skĺbiť pracovný život s rodinným a rozhodnutie dať Tomáška do jasličiek sme nikdy neoľutovali. Práve naopak, vrelo odporúčame a celému kolektívu Svetlušky patrí veľké ďakujem za to že sú ..... ĎAKUJEME
Katka (10.09.2019 22:34)
Dakujem kolektivu Svetlusky za ich laskavy pristup. Oliverovi sa u vas moc pacilo.
Lucia (02.09.2019 09:22)
Ďakujem všetkým pani učiteľkám zo Svetlušky za starostlivosť o našu dcéru. Chodila do programu škôlkárik a aj vďaka nemu sme pri nástupe do škôlky nemali žiadny problém. Dcéra sa už medzi detičky tešila, vracala sa domov spokojná, rozprávala nám nové zážitky a aj ja som si už zvykla na to, že ju nemám celý deň pod dohľadom. Veľkou výhodou je menší kolektív, neformálnejší prístup, príjemné prostredie a personál. Ďakujem a odporúčam :-)
Adela (19.09.2018 22:38)
Ďakujeme Svetluška !!!!! Veľké ďakujem všetkým milým žienkam, ktoré sa s láskou starali o nášho Paťka :* Paťko začal chodiť do jasličiek keď mal 1rok8mesiacov a od začiatku sa veľmi rýchlo adaptoval. Vytvorili mu tam druhý domov, z ktorého sme neraz odchádzali s plačom, dokonca aj cez víkendy sme museli veľkým oblúkom obchádzať budovu s jasličkami lebo automaticky sa pýtal dnu :D :D Bol u vás šťastný a spokojný :) Určite budeme odporúčať ďalej, je to úžasné miesto pre detičky :*
Petra (03.09.2017 19:13)
Ďakujem celému kolektívu jaslí Svetluška za starostlivosť, ktorú venovali nášmu synovi. Naučil sa veľkému množstvu zručností a schopností, ktoré využije v materskej škole, škole a samozrejme aj v každodennom živote. Dostať dobrý základ je veľmi dôležité pre ďalší rozvoj a tu ho zaručene získal. Dievčatá majú k deťom vzťah a je to nádherne vidieť v tom, že sa nám za celý čas ani raz nestalo, že by syn nechcel ísť do Svetlušky. Naopak sa vždy na pobyt tešil a bol medzi deťmi rád a spokojný.
Juraj Ficel (02.09.2017 00:30)
Môj synček začal navštevovať Svetlušku keď mal 8 mesiacov. V týchto dňoch je to presne rok, čo je z neho malý/velký Svetluškár a z našej strany patri len obrovská vďaka celému personálu Zuzke, Lucke, Miške. Dominik si ich všetky veľmi obľúbil a aj vďaka nim a ostatným detičkám sa naučil rýchlo veľa nového a je z neho malý šikovný človiečik. Náš nástup bol bezprovlémovy aj vďaka nízkemu veku a adaptácia prebehla nad moje očakávania. Prístup Svetlušky hodnotím maximálne pozitívne a skladám veľkú vďaku starostlivým žienkam, chválim prístup k deťom, komunikáciu s nimi, ich starostlivosť, trpezlivosť a vďaku za to, čo všetko nové ich naučia. Drobec sa do jasličiek teší a spoločnosť ostatných detičiek mu prospieva v jeho rozvoji. Ďakujeme a určite možeme len oporučiť.
Zuzana (16.11.2016 14:14)
Tak ako väčšina mamičiek, tiež som sa bála, ako moja dcérka zvládne nástup do kolektívu. Vďaka úžasným pani učiteľkám a odbornému prístupu sa naša Lucka adaptovala veľmi rýchlo. Pani učiteľky si veľmi obľúbila. Program vo Svetluške je skutočne veľmi pestrý a prispôsobený veku každého Svetluškákra. Lucka sa naučila veľa nových vecí a aj vďaka tomu mal nástup do škôlky hladký priebeh. Ďakujem celému kolektívu Svetlušky za starostlivosť a čas strávený s mojou dcérkou.
Andrea (14.11.2016 09:44)
Do jasličiek chodila moja dcerka od 16mes. Kvoli tomu, ze som bola este doma, chodievala iba na doobedie. Vždy sa velmi tešila a ja tiež, keď som videla také spokojné dieťa. Veľká pochvala patrí celému personálu, sú to naozaj skvelé ženy, ktoré deti milujú a podľa toho k ním aj pristupujú. Svoj čas im venujú naplno a detičky naozaj naučia veľmi veľa. Nástup do štátnej školky bol bezproblémový, kedže bola pekne pripravená z jasličiek čo ju čaká. Svetlušku určite odporúčam každému.
Zuzana (14.11.2016 09:07)
Dlho sme sa rozhodovali, či dať Dominiku do jasličiek, ale teraz môžem úprimne a s vďačnosťou vyjadriť, že to bolo vynikajúce rozhodnutie. Všetko funguje omnoho ľahšie keď viem, že o moje dieťatko je veľmi dobre postarané, vďaka láskavému prístupu personálu Svetlušky. Žienky, ktoré tam pracujú sú najdôležitejším článkom týchto jasličiek, pretože neúnavne a ochotne venujú svoje úsmevy a objatia mojej dcérke a všetkým drobčekom, ktorí jasličky navštevujú. Kolektívu Svetlušky plne dôverujem a vidím, ako moje dieťa napreduje vo vývoji. Chcem tu na tomto mieste vyjadriť veľké ĎAKUJEM za všetko, čo pre moju dcérku robia a prajem im ešte veľa trpezlivosti, zdravia a lásky, ktorá z nich vyžaruje každý jeden deň.
zuzana (17.10.2016 11:30)
Adamko začal navštevovať Svetlušku keď mal 14 mesiacov a teraz, po roku, môžeme s kľudným srdcom napísať, že to bolo najlepšie rozhodnutie aké sme mohli spraviť. Po dlhšom a náročnejšom adaptačnom procese s maximálnou podporou a empatiou zo strany Svetlušky sa z Adamka stal hrdý člen kolektívu jasličiek, ktorý si svoje "pracovné" povinnosti plní svedomite. Adamko sa každé ráno opýta či ideme do práce a keď je odpoveď "áno", už aj hľadá hračku, ktorú dnes ukáže tete Miške, Zuzke alebo Lucke. Pre nás, rodičov, je dôležité vedieť, že je náš najväčší poklad v bezpečnom a podnecujúcom prostredí, kým my pracujeme. Citlivý a INDIVIDUÁLNY prístup, rodinná atmosféra, to je Svetluška!
Ľubica (07.10.2016 10:31)
Svetluška dala môjmu synovi viac ako som od nej očakávala. Výsledky práce personálu sa prejavujú každý deň a môj syn prekvapuje nielen mňa ale aj učiteľky v škôlke. Miško začal chodiť do Svetlušky keď mal pol roka-na skúšku na 4 hodiny, od roka to bolo na celý deň. Postupne vďaka milému, odbornému a hlavne láskavému prístupu personálu (môžem povedať, že ako druhé mamičky)robil Miško pokroky. Odučili ho od plienky, cumlíka, naučil sa pekne rozprávať, kresliť, samostatnosti a čo ocenia učiteľky v škôlke tak škôlkárskemu režimu. Musím poďakovať personálu za trpezlivosť, láskavosť a za ľudský prístup, v ktorom prežilo moje dieťa 2,5 roka. To, že tam dieťa chodilo s radosťou a úsmevom je odmena pre mamičku aj zriaďovateľa a personál. Do jaslí chodili obidve moje deti a svoje rozhodnutie by som nemenila-jasle majú pre vývoj dieťaťa neskutočné benefity, ktoré si mamička uvedomí neskôr,keď bude v škôlke. Takže mamičky prekonajte strach a šup s deťmi do svetlušky :-)
Slavka (30.09.2016 08:04)
Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať celému personálu Svetlušky za prvotriednu starostlivosť o nášho Lukáška, ktorý ju navštevoval rok, bol tam veľmi spokojný, až tak, že niekedy sme ho nemohli dostať ani domov :-) Prístup k deťom bol perfektný, môžem iba vrelo odporučiť.
Lenka (04.03.2016 12:54)
Svetlusku sme navstevovali od 1 roka a dvoch mesiacov a stravili sme tam viac ako rok a po cely cas sme boli s jaslickami velmi spokojny. Maly sa naucil krasne papat a zvykol si na kolektiv deticiek, nemali sme potom ziadny problem zvyknut si na skolku. Opatrovatelky su tam velmi zlate a trpezlive aj pri oducani malych drobcov od plienok. Mozeme len odporucat. :-D
Viera (01.03.2016 11:45)
Chcem podakovat celemu personalu Svetlusky. Vdaka nim mal moj syn bezproblemovy nastup do statnej skolky. Postupne, nenutene a podla reakcii maleho sme ho davali v priebehu niekolkych mesiacov do Svetlusky, aby sa naucil na deti aj skolkarsky rezim. Kedze som bola v tom case doma, tak som do nicoho nebola tlacena. Od januara sme nastupili do statnej skolky, syn bude mat coskoro tri roky. Jeho adaptacia prekvapila aj samotne ucitelky, hned na treti den uz s detickami aj spaval. Som velmi rada, ze sme vyuzili sluzby Svetlusky, lebo sme moj nastup do prace a nastup maleho do skolky zvladli bez stresov a v absolutnej pohode. Dakujeme a odporucame :-)
Katarina (28.02.2016 08:03)
Ja využívam služby Svetlušky už veľmi dlho. Vďaka Svetluške bol nástup mojej dcéry do štátnej škôlky úplne bezproblémový, bola asi jediné dieťa v triede, ktoré neplakalo, pretože si vo Svetluške v domáckejšom prostredí postupne zvykala na škôlkársky režim. A teraz do Svetlušky začal chodiť aj môj syn, ktorý už po 4 dňoch o sebe s úsmevom prehlasuje, že je "Svetluškár" :-) A ja si zase neviem vynachváliť štvrtkové stretnutia šikovných mamičiek, kde si trochu oddýchnem od detí, pokecám s inými mamičkami a vyrobím aj niečo pekné (a to dokonca aj mojimi "ľavými" rukami).
Zuzana (14.01.2016 15:29)
Vo Svetluške som mala syna, ktorý bol na mna dlho fixovaný. Po dohode a veľmi pomalom adaptačnom procese sa nám podarilo zvládnuť odlúčenie a radosť z pobytu medzi detičkami bola veľká. Chválim prístup k deťom, komunikáciu s rodičom a najmä vynikajúcu opateru.Odporúčam!
Mamicka (08.01.2016 21:56)

Pridaje príspevok

Meno*:
Email*:

Text*:
Vyrátajte*: